REstart Program
DE Model

Finalista Digital Excellence Awards 2018: Rossmann

Digital Excellence Group
18-10-14 20:13

Finalista: Rossmann Polska

Wdrożenie: Rossmann PL: Aplikacja mobilna dla klientów

Kontynuując długofalową transformację cyfrową (za którą wyróżniliśmy już Marka Kłosa w 2016 roku), Rossmann wprowadził aplikację Rossmann PL (umożliwia dołączenie do Klubu Rossmann). Była to część strategii zakładającej zwiększenie sprzedaży online (w modelu click and collect) i personalizację oferty dla klientów.

Przygotowując aplikację, zespół Centrum Informatycznego Rossmanna (pracujący na zasadach agile również z pionami biznesowymi) skonsolidował i zautomatyzował ponad 30 systemów takich jak ERP, WMS, CRM, płatności elektronicznych, systemów kasowych, service desk itp.

Oprócz aplikacji mobilnej dla klientów, wprowadzono urządzenia mobilne dla pracowników sklepów oraz aplikację do obsługi i monitorowania sprzedaży online.

 

Co uważasz za najbardziej imponujące osiągnięcie tej transformacji? / Jaki problem udało się pokonać, z którego jesteś dumny?

Marek Kłos: Oprócz mierzalnych korzyści jakie osiągnęliśmy, bardzo istotnym aspektem było stworzenie jednego multidyscyplinarnego zespołu, który z dużym zaangażowaniem dążył do realizacji wspólnego celu. Uniknęliśmy podziałów na “osoby biznesowe” i IT, zamykania się wewnątrz wąskich działowych zakresów działań. Wspólna praca poszerzyła horyzonty każdego z członków zespołu. Zdobyli nowe kompetencje. Sprawna realizacja tak dużego przedsięwzięcia pozwala nam patrzeć z dużym optymizmem na kolejne wyzwania.

Zespół:

Zespół Rossmann PL

 

Korzyści mierzalne:

  • 6 mln stałych uzytkowników Klubu Rossmann (215 000 pierwszego dnia od launchu) – najpopularniejsza aplikacja firmowa w Polsce
  • W październiku czas odbioru wysyłki ma zostać skrócony z 3 godzin do jednej

 

Korzyści niemierzalne:

  • Najbardziej zaawansowana aplikacja wśród wszystkich krajów ze sklepami Rossmann
  • Spersonalizowana oferta dla i promocje dla uzytkowników aplikacji
  • Zintegrowanie w jednej aplikacji wszystkich punktów sprzedaży
DEA-1.gif

Więcej o Digital Excellence Awards 2018

Więcej o Digital Excellence Awards

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach