REstart Program
DE Model

MPWiK Wrocław zwycięzcą Digital Excellence Awards 2021

Ludwik Krakowiak
21-11-22 23:31

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu znalazło się w gronie laureatów konkursu na najlepsze projekty transformacji cyfrowej, Digital Excellence Awards 2021. Spółka zdobyła nagrodę „za innowacyjne wykorzystanie i popularyzację rozwiązań technologicznych umożliwiających oszczędność zużycia wody, które mają wymierny wpływ na środowisko” – wynika z uzasadnienia werdyktu. 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne.

MPWiK Wrocław zdobyła wyróżnienie w kategorii Environmental & Social Impact, w której jury oceniało projekty transformacyjne mające na celu realizację strategii zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska. Spółka zgłosiła do konkursu program obniżania strat wody w miejskiej sieci wodociągowej – aż do całkowitego ich wyeliminowania do 2040 r.  

MPWiK Wrocław znajduje się obecne w czołówce przedsiębiorstw europejskich pod względem najniższych strat wody wg raportu European Benchmarking Co-operation EBC (międzynarodowe stowarzyszenie prowadzące benchmarking branży wodno-kanalizacyjnej) – wynik spółki w 2020 r. to 9,5% strat przy średniej dla uczestników benchmarku 12%. Ogółem od początku projektu we wrocławskiej sieci wodociągowej zlokalizowano 105 wycieków. Ilość wody zaoszczędzonej w wyniku wdrożenia programu to jak dotychczas 1,7 mln metrów sześciennych. Spółka zanotowała też oszczędności operacyjne na poziomie 1,5 mln euro. 

„Projektom sustainability zawsze towarzyszą pytania, czy oprócz stwarzania kosztu mogą one przekładać się na faktyczną wartość. Jesteśmy dumni z tego, że w naszym projekcie efekt ekologiczny udało się połączyć z efektywnością i ekonomią. Cieszymy się, że dzięki współpracy wewnątrz firmy, a następnie poprzez rozwinięcie partnerstwa z dostawcami technologii i wciągnięcie w to innych podmiotów, tworzymy ekosystem rozwoju technologii na rzecz branży wodociągowej w Polsce” – powiedział Piotr Słomianny, CIO / CFO w MPWiK Wrocław. 

211118_artnuve_181333

Zwycięzców konkursu Digital Excellence Awards 2021 ogłoszono w trakcie gali finałowej konkursu, jaka odbyła się 18 listopada w Warszawie.  

Wyróżnienie dla MPWiK przyznajemy za innowacyjne wykorzystanie i popularyzację rozwiązań technologicznych umożliwiających oszczędność zużycia wody, które mają wymierny wpływ na środowisko.” – powiedział Maciej Kawecki, prorektor w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie podczas ogłoszenia zwycięzcy.

O Digital Excellence Awards

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year.

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Google Cloud Poland, Microsoft i Samsung.

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl.

Fotorelacja z Gali: https://flic.kr/s/aHsmX9VqMn
Powtórka transmisji z Gali: Digital Excellence Awards 2021

 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach