REstart Program
DE Model

Program rozwoju firmowej społeczności pasjonatów cyfryzacji w Polpharma z tytułem Digital Excellence of the Year 2021

Ludwik Krakowiak
21-11-22 21:10

Program rozwoju firmowej społeczności pasjonatów cyfryzacji – Digital Community – przyniósł Polpharmie nagrodę w konkursie Digital Excellence Awards 2021 na najlepsze projekty transformacyjne. W ocenie jury konkursu jest to „bezprecedensowy program wymiany wiedzy i rozwoju nowych umiejętności”.

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne.

 Projekt Polpharma Digital Community to tworzona od 2018 r. społeczność pasjonatów cyfryzacji – miejsce, w którym pracownicy firmy mogą w otwarty, kreatywny sposób rozmawiać o innowacyjnych pomysłach, szukać inspiracji, uczyć się współpracy i ko-kreacji oraz rozwijać cyfrowe kompetencje.

Wśród zamierzeń programu znalazły się takie cele, jak:

  • podniesienie dojrzałości cyfrowej organizacji
  • zwiększenie zaangażowania pracowników w proces transformacji
  • podniesienie świadomości i kompetencji cyfrowych
  • zwiększenie innowacyjności, mierzone liczba zgłoszonych pomysłów oraz projektów zrealizowanych z wykorzystaniem technologii cyfrowych

W konkursie Digital Excellence Awards 2021 projekt triumfował w kategorii Digital Capabilities (projekty transformacyjne bezpośrednio wspierające strategię i model biznesowy w zakresie budowania cyfrowych kompetencji i zasobów technologicznych). Jurorzy docenili związaną z rozwojem społeczności zmianę kultury organizacyjnej Polpharmy – na taką, która stawia człowieka w centrum procesów cyfryzacji biznesu.

W pierwszym roku działania społeczność zidentyfikowała ponad 280 pomysłów typu „digital business innovation”, z których część została zrealizowana w ramach projektów strategicznych. W samym 2021 r. w szkoleniach organizowanych przez PDC wzięło udział ponad 2000 pracowników.

„Od samego początku mieliśmy świadomość, że największym wyzwaniem transformacji nie jest technologia, ale ludzie. Chcieliśmy budować świadomość, zaangażowanie, umiejętność współpracy ludzi młodych z doświadczonymi pracownikami – łączyć organizację na wielu poziomach, by ciągle budować nowe umiejętności cyfrowe. Stworzyliśmy więc hub, czy raczej kociołek. Do tego kotła ludzie wrzucają pomysły technologię, wiedze i aplikacje i bezpiecznie mieszają w nim, budując innowacje. Co najważniejsze, uczą się współpracować nad tymi projektami i inicjatywami” – powiedział Tomasz Staszelis, Chief Digital Officer w Polpharmie.

211118_175846

Ogłoszenie zwycięzców Digital Excellence Awards 2021 nastąpiło w trakcie gali finałowej konkursu, jaka odbyła się 18 listopada w Warszawie. „Wyróżnienie dla zespołu Polpharma przyznano za zmianę kultury organizacyjnej, na taką która stawia człowieka w centrum procesów cyfryzacji biznesu. Firma upowszechniła wśród pracowników bezprecedensowy program wymiany wiedzy i rozwoju nowych umiejętności.” – powiedział Paweł Jakubik, Członek Zarządu z Microsoftu i członek jury, przekazując przedstawicielom Polpharmy nagrodę Digital Excellence of the Year.

O Digital Excellence Awards

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year.

 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Google Cloud Poland, Microsoft i Samsung.

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl.

Fotorelacja z Gali: https://flic.kr/s/aHsmX9VqMn
Powtórka transmisji z Gali: Digital Excellence Awards 2021

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach