REstart Program
DE Model

Żabka z nagrodą w konkursie Digital Excellence Awards 2021

Ludwik Krakowiak
21-11-22 23:58

Projekt Żappka Store zdobył nagrodę społeczności w konkursie Digital Excellence Awards 2021 na najlepsze transformacje i projekty cyfrowe. Projekt zyskał uznanie społeczności CIONET, której członkowie wybrali ten projekt w głosowaniu, wyróżniając najbardziej innowacyjny projekt w bieżącej edycji konkursu.

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne.

W tegorocznej, piątej edycji konkursu, przyznano nagrody w sześciu kategoriach głównych. Osobne wyróżnienie przyznała społeczność CIONET w drodze głosowania online – w tym roku najwięcej głosów uzyskał format sklepu bezobsługowego Żappka Store. 

W sklepie Żappka Store sprzedaż jest prowadzona bezobsługowo – klient wchodzi do środka, wybiera interesujący go produkt i… wychodzi. Do skorzystania ze sklepu wymagane jest korzystanie z aplikacji mobilnej Żappka oraz aktywacja usługi Żappka Pay – przed wejściem aplikacja generuje jednorazowy kod QR, przypisany do danego sklepu, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Płatność pobierana jest za pośrednictwem usługi Żappka Pay lub karty płatniczej połączonej z aplikacją, a wartość koszyka ustalana jest automatycznie na podstawie danych z systemu kamer, przetworzonych z użyciem algorytmów uczenia maszynowego.  

Koncepcja bazuje na takich technologiach, jak zaawansowane modele przetwarzania obrazu, sztuczna inteligencja i inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem i dostępnością sklepu. Dotychczas uruchomione zostały cztery sklepy Żappka Store (dwa w Poznaniu, po jednym w Krakowie i Warszawie).  

„Innowacja jest paliwem rozwoju, a autonomiczność to obszar, który rewolucjonizuje nie tylko handel, ale także transport i inne branże. Wysoki poziom współczynnika satysfakcji klientów potwierdza, że opracowany przez nas koncept odpowiada na oczekiwania konsumentów. Łącząc w Żappka Store światy offline i online, tworzymy nową wartość na rynku i budujemy nowe doświadczenie zakupowe dla klientów” – powiedział Paweł Grabowski, Head of Autonomous Solutions w zespole Żabki.

211118_183218

Wyróżnienia w konkursie Digital Excellence Awards 2021 ogłoszono w trakcie gali finałowej, jaka odbyła się 18 listopada w Warszawie.  

„To wyróżnienie za najbardziej innowacyjny projekt w tej edycji Digital Excellence Awards, który zwiastuje nadchodzące zmiany w biznesie detalicznym.” – powiedział Adam Marciniak, CTO & CIO w firmie CCC, członek jury konkursu, wręczając nagrodę przedstawicielowi Żabki. 

O Digital Excellence Awards

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year.

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Google Cloud Poland, Microsoft i Samsung.

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl.

Fotorelacja z Gali: https://flic.kr/s/aHsmX9VqMn
Powtórka transmisji z Gali: Digital Excellence Awards 2021

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach