REstart Program
DE Model

Digital Excellence Awards 2019 - najlepsi wśród najlepszych

19-10-18 16:05

Podczas wczorajszej uroczystej gali w Zamku Ujazdowskim poznaliśmy organizacje, które otrzymały wyróżnienia w tegorocznej edycji Digital Excellence Awards! Poziom tegorocznych zgłoszeń – co zgodnie przyznają jurorzy – był bardzo wysoki, wybór spośród 10 półfinalistów trudny, dyskusje burzliwe, a duma i satysfakcja z wyróżnień – ogromna.

Wyróżnienie w obszarze Digital Strategy otrzymało Ministerstwo Finansów, które pochwaliło się zaadoptowaną w imponującym tempie strategiczną zmianą na skalę ogólnopolską. W tym roku udało się zrealizować projekt Twój e-PIT, dzięki temu rozliczanie z fiskusem stało się naprawdę łatwe – wystarczy kilka kliknięć. To usługa, dzięki której podatnicy nie muszą go poświęcać karkołomnym wyliczeniom i mają więcej czasu na inne działania.

191017_DE0302

Nagrodę wręczał Krzysztof Soszyński, członek zarządu Inter Cars, który, jak stwierdził, uwielbia nowinki technologiczne i ceni ludzi, którzy mają pasję, rozwijają i zmieniają swoje przedsiębiorstwa. Warto doceniać koegzystencję starych rozwiązań z nowymi, nie warto się szufladkować, ale tworzyć rozwiązania praktyczne, użyteczne na co dzień. Do tego konieczna jest pasja i zaangażowanie, zespół ludzi nastawionych na rozwój.

Wyróżnienie w obszarze Digital Customer otrzymała firma Neuca – transformacja biznesu poprzez wsparcie rozwoju klientów. Rozwiązanie zostało zbudowane przez interdyscyplinarny zespół wraz z klientami i dla klientów, wokół programów partnerskich. Ważne było zaufanie i wsparcie. Nad projektem pracował zespół, który tworzyły osoby z IT i biznesu – i to się świetnie sprawdziło.

191017_DE0317

Nagrodę wręczał Wojciech Zaskórski, Enterprise Business Director, Samsung. Jego zdaniem Digital Excellence to podróż, a nie stan docelowy, a podróż to często sztuka błądzenia i sztuka poszukiwania. Trzeba podejmować ryzyko i potwierdzać słuszność swoich decyzji, reagować na stale zmieniające się potrzeby klienta.

W obszarze Transformation of Capabilities wyróżnienie otrzymał EMPIK, który przedefiniował swoją strategię, na nowo tworząc standardy w oparciu o zrozumienie cyfrowego klienta. To duża organizacja z ponad 70-letnią historią, która z powodzeniem inspirowała klientów, zanim jeszcze pojawiło się pojęcie Customer Experience. Jednak nadszedł czas na nowe wyzwania – przez ostatnie 3 lata powstały nowe projekty, które wymagają zwinności i szybkiego dostosowywania się do rynku.

191017_DE0339

Wyróżnienie wręczał Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP i ubiegłoroczny laureat DEA. Konkurs to okazja, żeby wyróżnić firmy, które nie tyko chwytają okazje biznesowe, ale mają odwagę i determinację, żeby rozpocząć transformację cyfrową i ciągle się zmieniać. W dzisiejszym świecie jest to obarczone olbrzymim ryzykiem, ale także jest koniecznością. Trzeba zrozumieć, jak myśli cyfrowy klient, dotrzeć do niego indywidualnie i umieć nawiązać spersonalizowany dialog. Samodzielny zwinny zespół IT, z silnym liderem, jest warunkiem koniecznym, aby odnieść sukces w cyfrowym świecie.

W obszarze Digital Capabilities wyróżnienie za gigantyczną transformację, która umożliwia realizację strategii przedsiębiorstwa, otrzymała spółka PKP Energetyka. To ukoronowanie wielkiego cyfrowego przełomu w funkcjonowaniu tej firmy, cyfryzacja to proces, w który zaangażowani są wszyscy pracownicy – 5 tys. osób. Każdy z nich brał udział w co najmniej jednym z 40 prowadzonych projektów w ramach cyfryzacji.

191017_DE0356

Wyróżnienie wręczał Sławomir Soszyński, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego. Digital Excellence to przede wszystkim ludzie, którzy mają pasję i myślą nieszablonowo, a dopiero na kolejnych miejscach technologia i procesy.

Wyróżnienie w obszarze Operational Efficiency za przeprowadzenie rewolucyjnej zmiany w modelu ochrony zdrowia otrzymało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. To wyróżnienie nie tylko za projekty takie jak E-recepta, ale za zauważalną transformację, na którą złożyły się praca i ogromny wysiłek wielu osób. Sama organizacja w ramach cyfrowej transformacji przeszła także dużą zmianę.

191017_DE0376

Nagrodę wręczyła Magdalena Dziewguć, dyrektor w obszarze rozwoju biznesu dla Chmury Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Transformacja w sektorze publicznym jest trudna, ale niezwykle ważna, ponieważ w zauważalny sposób poprawia jakość życia obywateli.

Nagrodę Społeczności otrzymał Totalizator Sportowy, który w wielkim stylu wszedł na rynek e-commerce. Po 63 latach spółka pokazała, że jest obecna także na rynku elektronicznym – cały zespół w zaledwie rok dokonał rzeczy, która mogła wydawać się niemożliwa. Nagrodę wręczył Adam Marciniak, VP PKO Banku Polskiego, President of Advisory Board CIONET Polska.

191017_DE0400

Tegoroczne wyróżnione projekty to ogromna skala, wielki zasięg i wpływ. To projekty, które zmieniają naszą rzeczywistość i życie ludzi, którzy sami często nie mają nic wspólnego z technologią.

 

ekran partnerzy

 

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach