RESTART. Predykcje na nowy porządek.
Wcześniej, czy później, kryzys uda się zapewne opanować i system globalny, w całej jego złożoności, potrzebować będzie zresetowania. Już dzisiaj jednak widać, że nie będzie to mogło być proste odtworzenie wczorajszych „ustawień domyślnych”. Świat, gospodarka i procesy społeczne nie powrócą do wczorajszej normalności. Wyłoni się nowa normalność. Za chwilę wszyscy zaczną się zastanawiać jaka ona będzie, lub raczej – jaka powinna być, biorąc pod uwagę lekcje udzielone nam przez pandemię. Nie można sobie zatem wyobrazić, aby liderzy polskiego rynku nie włączyli się teraz w myślenie o przyszłej, „post-pandemicznej normalności”, w której będą ważnymi graczami.
Dlatego zapraszamy czołowe firmy z polskiego rynku i ich najlepszych ekspertów do udziału w zbiorowym namyśle nad możliwymi scenariuszami rozwoju tego nowego porządku i warunków ich powodzenia.
"W ostatnich kilkudziesięciu latach sektor IT odegrał wiodącą rolę w Trzeciej, i obecnie Czwartej, Rewolucji Technologicznej, wpływając znacząco na charakter procesów cywilizacyjnych w tym czasie. Ten wpływ będzie się utrzymywał, a nawet zwiększał. Nie można sobie zatem wyobrazić, aby jego przedstawiciele nie włączyli się teraz w myślenie o przyszłej, „post-pandemicznej normalności”, w której będą ważnymi graczami."
Prof. Piotr Płoszajski
Inicjatywa, pod przewodnictwem prof. Piotra Płoszajskiego, ma na celu zdefiniowanie naszej roli w procesie rewitalizacji systemu, na poziomie globalnym i lokalnym, oraz zdefiniowania zmian, jakie sami musimy przejść, by ją dobrze wypełniać.
Program będzie realizowany w trzech etapach (REthink. REshape. REset.) w formie serii cyfrowych obrad executives, podczas których będziemy opracowywać i kompilować konkluzje, które zostaną opublikowane w zbiorczym opracowaniu, REstart Study.
Globalna pandemia koronawirusa praktycznie zawiesiła dotychczasowy tryb życia społecznego i gospodarczego na wszystkich jego poziomach, w większości krajów świata. Rządy, organizacje pożytku publicznego, biznes i obywatele uruchamiają strategie awaryjne nastawione na minimalizację skutków kryzysu, a w przypadkach wielu firm i jednostek - wręcz na przeżycie.
W ostatnich kilkudziesięciu latach sektor IT odegrał wiodącą rolę w Trzeciej, i obecnie Czwartej, Rewolucji Technologicznej, wpływając znacząco na charakter procesów cywilizacyjnych w tym czasie. Ten wpływ będzie się utrzymywał, a nawet zwiększał. Nie można sobie zatem wyobrazić, aby jego przedstawiciele nie włączyli się teraz w myślenie o przyszłej, „post-pandemicznej normalności”, w której będą ważnymi graczami.
Dzisiejsza pandemia jest nie tylko ogromnym wyzwaniem medycznym, gospodarczym i logistycznym, ale też wielkim, ponadczasowym, cywilizacyjnym moralitetem.
ETAP I
Analiza specyfiki zjawisk kryzysowych – ich genezy, mechanizmy rozwoju oraz narzędzia przewidywania i radzenia sobie z nimi.
ETAP II
Opracowanie prognoz dotyczących trzech rodzajów zjawisk w erze „post-pandemicznej”: nowe tendencje, nowy ład i możliwe zdarzenia typu „WTF!”.
W drugim etapie programu Uczestnicy, w grupach tematycznych, zajmą się prognozowaniem trzech rodzajów zjawisk w erze „post-pandemicznej”:
Ten etap odbędzie się w formule kameralnych obrad CXO, skupionych wokół wybranych obszarów tematycznych.
Na podstawie zdefiniowanych zmian i predykcji opracowujemy bazę wiedzy i inspiracji o tym, jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność. Agregujemy i opracowujemy rekomendacje i opinie ekspertów. Otwarty etap programu, który w duchu crowdcoaching pozwala wszystkim zainteresowanym czerpać wiedzę i inspirację z opracowanego materiału oraz dokładać swoją „cegiełkę” z przepisem na to, jak się przygotować.
Jesteś zainteresowany wsparciem programu w roli partnera?
Masz pytania lub chcesz z nami porozmawiać o współpracy? Daj nam znać :)