BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 

IDEA

Wcześniej, czy później, kryzys uda się zapewne opanować i system globalny, w całej jego złożoności, potrzebować będzie zresetowania. Już dzisiaj jednak widać, że nie będzie to moo być proste odtworzenie wczorajszych „ustawień domyślnych”. Świat, gospodarka i procesy społeczne nie powrócą do wczorajszej normalności. Wyłoni się nowa normalność. Za chwilę wszyscy zaczną się zastanawiać jaka ona będzie, lub raczej – jaka powinna być, biorąc pod uwagę lekcje udzielone nam przez pandemię. Nie można sobie zatem wyobrazić, aby liderzy polskiego rynku nie włączyli się teraz w myślenie o przyszłej, post-pandemicznej normalności”, w której będą ważnymi graczami. 

Dlatego zapraszamy czołowe firmy z polskiego rynku i ich najlepszych ekspertów do udziału w zbiorowym namyśle nad możliwymi scenariuszami rozwoju tego nowego porządku i warunków ich powodzenia.

 

"W ostatnich kilkudziesięciu latach sektor IT odegrał wiodącą rolę w Trzeciej, i obecnie Czwartej, Rewolucji Technologicznej, wpływając znacząco na charakter procesów cywilizacyjnych w tym czasie. Ten wpływ będzie się utrzymywał, a nawet zwiększał. Nie można sobie zatem wyobrazić, aby jego przedstawiciele nie włączyli się teraz w myślenie o przyszłej, post-pandemicznej normalności”, w której będą ważnymi graczami."

Prof. Piotr Płoszajski

PRZECZYTAJ MORALITET NA MOTYWACH KORONAWIRUSA
prof Piotr Płoszajski-1

O INICJATYWIE

Inicjatywa, pod przewodnictwem prof. Piotra Płoszajskiego, ma na celu zdefiniowanie naszej roli w procesie rewitalizacji systemu, na poziomie globalnym i lokalnym, oraz zdefiniowania zmian, jakie sami musimy przejść, by ją dobrze wypełniać.

Program będzie realizowany w trzech etapach (REthink. REshape. REset.) w formie serii cyfrowych obrad executives, podczas których będziemy opracowywać i kompilować konkluzje, które zostaną opublikowane w zbiorczym opracowaniu, REstart Study 

ETAPY PROGRAMU
 

ETAP I

REthink →

Możliwe Czarne Łabędzie.

Analiza specyfiki zjawisk kryzysowych – ich genezy, mechanizmy rozwoju oraz narzędzia przewidywania i radzenia sobie z nimi.

ETAP II

REshape →

Predykcje na nowy porządek.

Opracowanie prognoz dotyczących trzech rodzajów zjawisk w erze „post-pandemicznej”: nowe tendencje, nowy ład i możliwe zdarzenia typu „WTF!”.

ETAP III

REset →

Proces rewitalizacji systemu.

Na podstawie zdefiniowanych zmian, jakie musimy przejść, przedyskutujemy jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność, tworząc bazę rekomendacji i opinii ekspertów. 

REthink.

Początkiem inicjatywy była SESJA WPROWADZAJĄCA,
poświęcona specyfice zjawisk kryzysowych – ich genezie, 
mechanizmom rozwoju oraz narzędziom przewidywania i radzenia sobie z nimi. 

RELACJA Z ETAPU

WYWIAD

Polecamy Waszej uwadze rozmowę z profesorem Piotrem Płoszajskim o tym,
dlaczego musiało nas to spotkać
i co może się wydarzyć kiedy to wszystko się skończy.

 

REshape.

W drugim etapie programu Uczestnicy, w grupach tematycznych, zajmą się prognozowaniem trzech rodzajów zjawisk w erze „post-pandemicznej”:

  • Nowe tendencje, trendy, oczekiwania rynku.

  • Potencjalny wkład naszych organizacji w budowanie nowego ładu
    (wspomaganie rozwoju firm, pomoc w rozpoznawaniu nowych trendów, oferowanie narzędzi, edukacja, etc.

  • Możliwe zdarzenia typu „WTF!”,
    (czyli takie, które będą, jeśli się wydarzą, wymagać „z dnia na dzień” nowych strategii,
    zachowań, produktów, a przede wszystkim nowego sposobu myślenia.)

Obszary tematyczne

Ten etap odbędzie się w formule kameralnych obrad CXO, skupionych wokół wybranych obszarów tematycznych. 

ckturistando-GiTA965K380-unsplash
Geopolityka - reformacja.
Wmiana dotychczasowej globalnej równowagi sił. Nowi gracze. Los „starych graczy”. Nowe „centra” świata. Rola o pozycja Unii Europejskiej.
gustavo-centurion-O6fs4ablxw8-unsplash
Rynek pracy - redefinicja.
Dynamika i formy transformacji. Nowe formy pracy i nie-pracy. Nowe kwalifikacje i zawody. Edukacja dla potrzeb zawodów, których jeszcze nie ma.
mec-rawlings-yDs3UCbhTX4-unsplash
Aplikacje - refrakcja.
Rynek oprogramowania, w tym sztuczna inteligencja. Przesunięcie „mocy przerobowych” na nowe kierunki. Nowy proces wytwórczy aplikacji, nowe podejście do zwinności.
rostyslav-savchyn-gdQ43QHExKA-unsplash
Architektura rozwiązań - rekombinacja.
Nowe relacje na styku IT i Biznesu. Nowy sprzęt. Fast track do nowych technologii. Jak transformować się do nowch technologii i zarządzić legacy pre-pandemicznym i in-pandemicznym.
jon-tyson-eIhH7RTlTZA-unsplash (1)
Bezpieczeństwo - rewaloryzacja.
Bezpieczeństwo organizacji, społeczeństwa, ale też bezpieczeństwo systemów: wielkich, wzajemnie splątanych sieci. Internet Rzeczy.
poh-wei-chuen-nV1fMDGHTnI-unsplash-1
Łańcuchy dostaw - rekombinacja.
Jak się zmienią globalnie i lokalnie? Co z tego wynika dla poszczególnych graczy logistycznych i ich klientów? Czy/jak się zmienią łańcuchy tworzenia wartości?
nathan-dumlao-zi5vRoAP3WY-unsplash (1)
Szczęście – reaktywacja.
Zmiany systemów/hierarchii wartości. Nowe generacje pracowników i konsumentów. Zmiany preferencji życiowych. Życie codzienne. Charakter nowych procesów i zjawisk społecznych. Konsekwencje dla biznesu, rynku pracy, życia korporacyjnego.
brandi-ibrao-fbRyfjb5N2Y-unsplash (1)
Organizacja - rewolucja.
Nowe struktury, procesy, formy przywództwa. Home working, tele-praca. Wynikające stąd zmiany kultury organizacyjnej. Formy wynagrodzeń. Nowe podejście do zwinności w biznesie pod kątem kultury organizacji. Zmiany elastyczności do realiów.
jennifer-hamra-3JOJ_9-Z2uQ-unsplash
Finanse – reakcja.
Modele finansowania. Ko-inwestowanie inicjatyw w ekosystemach. Zmiany w modelach konsumpcji: inwestycji, ludzi, nieruchomości, ruchomości. płacenie as a service, uberyzacja pracy.
peter-blanken-qiDWDuhkA3I-unsplash
Innowacje – rebelia.
Kierunki innowacji technologicznych. Nowe, obiecujące technologie; np. te oparte na fizyce kwantowej (nie tylko komputery!), inżynieria materiałowa, roboty nowej generacji, inżynieria genetyczna, etc. Technologie, jako szanse i zagrożenia.
aleyna-rentz-RzIDFfMXQ_A-unsplash
Przetrwanie – reanimacja.
Warunki przetrwania Gatunku (nie tylko „ekologia”). Zrównoważony rozwój. Strategie, jakie ludzkość (obecna cywilizacja) musi (jak?) podjąć teraz, aby przeżyć długofalowo. 
REstart
Społeczeństwo – regeneracja.
Zmiany preferencji życiowych. Życie codzienne (rodzina, relacje, czas wolny). Charakter nowych procesów i zjawisk społecznych.

REset.

Na podstawie zdefiniowanych zmian i predykcji opracowujemy bazę wiedzy i inspiracji o tym, jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność. Agregujemy i opracowujemy rekomendacje i opinie ekspertów. Otwarty etap programu, który w duchu crowdcoaching pozwala wszystkim zainteresowanym czerpać wiedzę i inspirację z opracowanego materiału oraz dokładać swoją „cegiełkę” z przepisem na to, jak się przygotować.

Partnerzy wspierający inicjatywę

Jesteś zainteresowany wsparciem programu w roli partnera?

Kontakt

Masz pytania lub chcesz z nami porozmawiać o współpracy? Daj nam znać :)