REstart Program
DE Model

Cybersecurity made in Israel

19-12-08 21:38

Security to jeden z tematów, które nigdy się nie nudzą. Podczas grudniowego Security Day, mieliśmy okazję przyjrzeć mu się z nowej, bardzo innowacyjnej perspektywy ekspertów i praktyków z Izraela, który słynie z szybkiego rozwoju tego obszaru. Program przygotowaliśmy we współpracy z Ministry of Economy and Industry, Foreign Trade Administration, Israel, które reprezentowała Sarah-Ann Madi, Counselor for Economic Affairs, Head of the Trade and Economic Mission to Poland. 

Spotkanie otworzył Alexander Ben Zvi, Ambasador Izraela w Polsce.  Jednym z priorytetów jego kadencji jest wzmacnianie współpracy z naszym krajem w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Gościem specjalnym był Nimrod Kozlovski wykładowca Cyber Studies, TAU, Partner, Senior Adviser, HFN's Cyber. Jego zdaniem, ludzie znakomicie sobie radzą z podejmowaniem decyzji, gdy mają do dyspozycji wszystkie dane. Jednak aby uzyskać pełen obraz, konieczne jest przeanalizowanie wielu fragmentów danych z różnych źródeł. Staje się to coraz poważniejszym wyzwaniem, niezbędne są zupełnie nowe rozwiązania i zmiana podejścia do cybersecurity. Ludzie powinni nauczyć się pracować wspólnie z maszynami – jesteśmy na początku tej ery,  ale na razie jeszcze brakuje nam odpowiedniej metodologii.

Bezpieczeństwo przestało być już obszarem, w którym podejmuje się decyzje na poziomie technologii – dotyczy całej organizacji.

Organizacje, które nie są przygotowane na działanie podczas ataków, z definicji nie są zdolne do sprawnego działania.

Specjalnie na spotkanie z naszą społecznością z Izraela przyjechało 10 młodych, innowacyjnych firm specjalizujących się w cybersecurity. Szybka sesja pitchingowa stanowiła przegląd nowych, świetnych pomysłów z tej dziedziny.

  • Cyberbit, jedna z największych w Izraelu firm w branży security, specjalizuje się w zaawansowanych, hiperrealistycznych platformach treningowych i symulacyjnych, działających w chmurze.
  • Yochai Corem z CYE mówił o budowaniu odpornej na ataki organizacji – między innymi dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Firma przedstawia się jako startup, ale ma już klientów na całym świecie.
  • CY-OT, specjalizuje się w bezpieczeństwie Internet of Things. Często połączone urządzenia stanowią najsłabsze ogniwo w całym łańcuchu cyberbezpieczeństwa organizacji. Nowe rozwiązania zapewniają pełną przejrzystość połączeń i zapobieganie atakom w czasie rzeczywistym.
  • Nucleon gromadzi dane o zagrożeniach i dostarcza firmom i instytucjom państwowym narzędzia do proaktywnej obrony, dostosowane do posiadanej już infrastruktury bezpieczeństwa.
  • Bensi Nazra, ODIX, mówił o rozwiązaniu, które usuwa złośliwy kod z różnych typów plików – zapobiega znanym i jeszcze nieznanym przyszłym atakom, zapewniając ciągłość działania.
  • PCYS reklamował się hasłem: minimalny wysiłek, maksymalny efekt. Domeną startupu jest platforma oferująca automatyczne testy penetracyjne. Narzędzie ogląda świat także z perspektywy hakera.
  • Wykrywanie zagrożeń jako usługa to pomysł realizowany przez SEC-BI. Doron Davidson, mówił o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w zaawansowanych, w pełni automatycznych rozwiązaniach wykrywania ataków. AI znakomicie radzi sobie z wykrywaniem wszelkich odstępstw od zwykłych wzorów.
  • Transmit Security tworzy innowacyjne rozwiązania w coraz intensywniej rosnącym obszarze identyfikacji klientów i pracowników. W dobie nacisku na user experience, przy jednoczesnym wzroście wymogów bezpieczeństwa, uproszczenie i jednoczesne uszczelnienie procesu identyfikacji staje się koniecznością.
  • Itay Savion z XM Cyber opowiadał o w pełni zautomatyzowanej platformie symulacyjnej, która wykrywa najsłabsze punkty w systemie ochrony organizacji.
  • ZecOps koncentruje się na automatyzacji bezpieczeństwa operacyjnego, szukając błędów popełnianych przez hakerów, automatyzując wykrywanie zagrożeń i przyspieszając odpowiedzi na incydenty.

To był niezwykle intensywny i inspirujący dzień, pełen rozmów, dyskusji, wymiany kontaktów i zaskakujących spostrzeżeń. Wyszliśmy z solidną porcją wiedzy i świadomością, że wyścig o zapewnienie organizacjom bezpieczeństwa wchodzi na kolejny, wyższy poziom. A jak podkreślał Nimrod Kozlovski, nigdy nie wolno zakładać, że znamy motywację hakerów, dlatego warto zaufać najnowszym technologiom, które coraz lepiej przewidują przyszłe zdarzenia.

>> Zobacz fotorelację z wydarzenia! 

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach