REstart Program
DE Model

Centrum e-Zdrowia zwycięzcą Digital Excellence Awards 2021

Ludwik Krakowiak
21-11-22 22:31

Centrum e-Zdrowia nagrodzone tytułem Digital Excellence of the Year w organizowanym przez CIONET konkursie na najlepsze projekty cyfrowe. Centrum opracowało i wdrożyło e-Rejestrację – system uznany przez jury konkursu za jeden z najlepszych w Europie do obsługi szczepień przeciw COVID. Na wyróżnienie zasłużyła też skala i tempo transformacji – czytamy w uzasadnieniu werdyktu. 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne.

Centrum e-Zdrowia przystąpiło do tegorocznej edycji konkursu, zgłaszając projekt e-Rejestracja do kategorii Digital Customer Experience (nagradzane są w niej najlepsze projekty mające na celu dostarczenie kompleksowego i innowacyjnego doświadczenia klientów). 

Głównymi założeniami systemu były: 

  • umożliwienie rejestracji pacjentów z aktywnym e-skierowaniem na szczepienie przeciw COVID-19 zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień, 
  • skrócenie procesu rejestracji na szczepienie – zarówno czasu, jak i niezbędnych operacji, 
  • kompatybilność z innymi systemami ochrony zdrowia.  

 

Prace nad wdrożeniem e-Rejestracji rozpoczęły się w połowie grudnia 2020 r., a jego produkcyjne uruchomienie nastąpiło już po 30 dniach. Dziś w systemie zarejestrowanych jest ok. 33 mln wizyt szczepiennych oraz ponad 100 tys. kont użytkowników obsługujących system z ponad 8,7 tys. punktów szczepień. Każdy obywatel, który się zaszczepił lub jest zapisany na szczepienie przeciw COVID-19, miał kontakt z systemem e-Rejestracji.  

W momencie szczytowej popularności rejestrowano 880 tys. wizyt na dobę i 122 tys. w ciągu godziny. 

„Stworzenie centralnej e-Rejestracji od podstaw, w zaledwie miesiąc, to doświadczenie z kategorii ekstremalnych. Zespół działał pod ogromną presją czasu, skali rozwiązania, a także ze świadomością niezwykłej odpowiedzialności społecznej związanej z tym zadaniem” – powiedział Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia. W jego ocenie zamierzony efekt osiągnięto dzięki dobrze zaplanowanym procesom, przyjętemu modelowi zarządzania i profesjonalizmowi ekspertów zaangażowanych przez Centrum e-Zdrowia. 

„Jestem przekonany, że doświadczenie, które jako organizacja zdobyliśmy przy realizacji tego projektu, pozwoli nam podejmować coraz śmielsze wyzwania biznesowe na drodze ku pełnej cyfryzacji systemu ochrony zdrowia w Polsce i zawsze z myślą o pozytywnym doświadczeniu ich użytkowników” – dodał Jarosław Kieszek. 

211118_174849

Ogłoszenie zwycięzców Digital Excellence Awards 2021 nastąpiło w trakcie gali finałowej konkursu, jaka odbyła się 18 listopada w Warszawie. „Wyróżnienie przyznaliśmy za dokonanie kolosalnej zmiany w ekosystemie administracji zdrowotnej, dzięki której powstał jeden z najlepszych w Europie systemów do obsługi szczepień przeciw covid. Na uwagę zasługuje skala dokonanej transformacji, jej tempo i wpływ na nasze życie.” – powiedział Dariusz Piotrowski, członek jury i dyrektor generalny Dell Technologies Polska, przekazując przedstawicielom Centrum nagrodę Digital Excellence of the Year. 

O Digital Excellence Awards

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year.

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Google Cloud Poland, Microsoft i Samsung.

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl.

Fotorelacja z Gali: https://flic.kr/s/aHsmX9VqMn
Powtórka transmisji z Gali: Digital Excellence Awards 2021

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach