REstart Program
DE Model

DHL Parcel zdobywa wyróżnienie w kategorii Operational Efficiency!

Digital Excellence Group
22-12-28 16:57

DHL Parcel zostało wyróżnione w konkursie Digital Excellence Awards 2022 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Nagrodę i tytuł Digital Excellence of the Year jury przyznało firmie za „Projekt “Digital Cash”, który w 100% digitalizuje przepływ gotówki, likwiduje fizyczne kasy i zapewnia pełną transparentność stanu gotówki w każdej chwili”.  

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. 

DHL Parcel zgłosiło się do konkursu w kategorii Operational Efficiency (projekty transformacyjne oparte na scyfryzowanych systemach zarządzania dla poprawy efektywności operacyjnej organizacji) przedstawiając pod ocenę jury wdrożony w firmie kompleksowy projekt, dzięki któremu w 100% zdigitalizowali przepływ gotówki.  

DHL Parcel wykorzystał istrzeniejące narzędzia informatyczne,a także zbudował nowe kompetencje i  kulturę pracy.  Całościowo zaadresował proces przetwarzania gotówki w każdym touchpointcie procesu: kurier, klient odbierający, pracownicy rozliczający, klient nadający. W ciągu roku transformacji program doprowadził do 100% migrcji gotówki do rozwiązania cyfrowego. Z projektu korzysta około 5 000 kurierów i jak podaje firma wykonują oni 80 mln transakcji rocznie. Dzięki temu firma pokazałą, że łącząc technologie obecne w firmie można stworzyć nową wartość dodaną.  

“Zacznę może od podziękowania dla wspaniałego zespołu CIONET za organizację tego konkursu, również dla jurorów za tą ciężką pracę, stawka była bardzo wyrównana i tym bardziej się cieszę że do nas trafia ta nagroda. Parę słów o projekcie - użyliśmy chyba 6 różnych technologii, żeby ułatwić pracę tysiącom ludzi, tysiącom naszych pracowników, kurierów. I operational officiency to jest o tym, że nigdy nie jesteśmy ustatysfakcjonowani z tego co już osiągamy i od momentu zgłoszenia tego projektu do konkursu już podjęliśmy dwie duże zmiany, które zmienią technologie, która jest pod spodem. Pół firmy było zaangażowanej, olbrzymi program i jesteśmy bardzo szczęśliwi, dziękujemy za docenienie tego projektu.” - powiedział Łukasz Sibielak z DHL Parcel. 

@221117_artnuve_184810

@221117_artnuve_184715Rafał Tuwalski, Łukasz Sibielak, Justyna Matuszewska i Andrzej Palevic odebrali nagrodę Digital Excellence of the Year 17 listopada w trakcie gali finałowej konkursu Digital Excellence Awards 2022 z rąk Przemysława Kani General Managera w Cisco Systems Poland będącego członkiem jury.

„Wyróżnienie dla DHL Parcel przyznaliśmy za Projekt “Digital Cash”, który w 100% digitalizuje przepływ gotówki, likwiduje fizyczne kasy i zapewnia pełną transparentność stanu gotówki w każdej chwili” – powiedział przedstawiciel Cisco Systems Poland.  

O Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year. 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Microsoft, Orange i PwC. 

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl. 

Fotorelacja z Gali: Gala Digital Excellence Award 17.11.2022 r. | Flickr 
Powtórka transmisji z Gali: Gala Digital Excellence Awards 2022 - YouTube 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach