REstart Program
DE Model

Allegro wyróżnione w kategorii Digital Customer Experience - DEA2022

Digital Excellence Group
22-12-28 16:30

Allegro zostało wyróżnione w konkursie Digital Excellence Awards 2022 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Nagrodę i tytuł Digital Excellence of the Year jury przyznało firmie za „projekt, który dzięki automatyzacji i wykorzystaniu machine learning pozytywnie wpływa na jakość doświadczenia klientów, jednocześnie podnosząc efektywność jego obsługi”. 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. 

Allegro zgłosiło się do konkursu w kategorii Digital Customer Experience (projekty mające na celu dostarczenie kompleksowego i innowacyjnego doświadczenia klientów) przedstawiając pod ocenę jury wdrożony w firmie projekt, który pozytywnie wpływa na jakość doświadczenia klienta i podnosi efektywność jego obsługi.  

Dzięki wykorzystaniu automatyzacji i różnych technologii, w tym uczenia maszynowgo, firma Allegro zwiększyła satysfakcję klientów z zakupów i obsługi. Dodatkowo zwiększyli efektywność wewnętrznych procesów w Dziale Obsługi Klienta (CX). Zastosowali holistyczne podejście transformując i digitalizując jednocześnie kilka głównych obszarów i wpływając na między innymi dostępność pomocy i rozwiązań (dzięki chatbotowi Allina oraz autoodpowiedzi Instant Help), jakość pomocy (dzięki kontekstowości chatbota oraz wspierającym doradców mailbotowi Allbert) i bezpieczeństwo zakupów (dzięki automatycznej weryfikacji ofert oraz wykrywaniu potencjalnych oszustw). Dzięki powyższym zwiększyli efektywność wewnętrzną, będąc w stanie zrealizować proporcjonalnie więcej pracy. W celu realizacji tego rozwinęli centrum kompetencyjne skupiające talenty odpowiedzialne za wdrożenie ww. usprawnień od strony technologicznej, analitycznej i merytorycznej. 

“Dziękujemy serdecznie. W Allegro technologia jest czymś co absolutnie uwielbiamy, ale coś co uwielbiamy albo raczej kogoś jeszcze bardziej to nasi klienci i z całą przyjemnością chcemy rozwiązywać ich problemy, ułatwiać zakupy, a poza klientami rónież rozwiązywać problemy i ułatwiać prace naszym pracownikom. Także wszystko co zrobiliśmy, zrobiliśmy właśnie przez technologie dla ludzi i zrobiliśmy to dzięki ludziom, dzięki naszej odwadze i zaangażowaniu. Dzięki dla zespołu i dziękujemy jury i wszystkim głosującym za wybór Allegro. - powiedziała Agnieszka Jagusiak, Allegro. 

@221117_artnuve_185458

DSC00390Marcin Mazurek, Agnieszka Jagusiak i Rafal Gajewski odebrali statuetkę Digital Excellence of the Year 17 listopada w trakcie gali finałowej konkursu z rąk Adriana McDonalda, EMEA President w Dell Technologies i Dariusza Piotrowskiego, Genaral Manager Dell Technologies będącego członkiem jury.

„Wyróżnienie dla Allegro przyznaliśmy za projekt, który dzięki automatyzacji i wykorzystaniu machine learning pozytywnie wpływa na jakość doświadczenia klientów, jednocześnie podnosząc efektywność jego obsługi” – powiedzieli przedstawiciele Dell Technologies.  

O Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year. 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Microsoft, Orange i PwC. 

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl. 

Fotorelacja z Gali: Gala Digital Excellence Award 17.11.2022 r. | Flickr 
Powtórka transmisji z Gali: Gala Digital Excellence Awards 2022 - YouTube 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach