REstart Program
DE Model

Wyróżnienie specjalne Digital Excellence Awards 2022 dla Urzędu Miasta Krakowa

Digital Excellence Group
22-12-28 17:16

Urząd Miasta Krakowa został wyróżniony w konkursie Digital Excellence Awards 2022 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Nagrodę i tytuł Digital Excellence of the Year jury przyznało firmie za „niezwykle sprawne zorganizowanie wspartego technologicznie i nowoczesnego procesu pomocy uchodźcom z Ukrainy w Krakowie”. 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. 

Urząd Miasta Krakowa został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym przedstawiając pod ocenę jury wdrożony w firmie projekt, którego celem było stworzenie nowoczesnego procesu pomocy uchodźcom z Ukrainy.   

Zadaniem projektu było usprawnienie i organizacja pracy wydziałów realizujących pomoc uchodźcom poprzez dostarczenie narzędzia umożliwiającego podniesienie efektywności przy zaspakajaniu potrzeb mieszkaniowych, jak i sanitarno-żywieniowych wynikających z bieżąco podejmowanych działań pomocowych. Krytycznym dla projektu był czas realizacji, problem był już obecny, należało go rozpoznać i rozwiązać natychmiast, uwzględniając zwinne dostosowywanie się do wymagań organizacyjnych i logistycznych oraz oczekiwań wynikających ze zmieniających się z dnia na dzień potrzeb i sposobów udzielania wsparcia uchodźcom. Bieżące zadania operacyjne nie pozwalały na kompleksową obsługę różnych obszarów świadczenia pomocy. Dopiero dzięki wspólnemu wysiłkowi kilku wydziałów merytorycznych, wymieniając się doświadczeniem, ustalając spójne wymagania i oczekiwania mógł powstać produkt gotowy obsłużyć obszary: wydawania i monitorowania pakietów pomocowych, pozyskiwania list dostępnych lokalizacji i przekazywania skierowań relokacji oraz zarządzania dostępnością łóżek w obiektach MOPS. 

“Musze powiedzieć, że jako dyrektor pracowni centrum obsługi informatycznej od stosunkowo krótkiego czasu – 2 lat, musiałem się nieco przestawić. Wcześniej pracując głównie w biznesie jako programista, szef firmy informatycznej, analityk, konsultant zwykle zarabiałem pieniądze. Teraz z punktu widzenia UMK muszę te pieniadze wydawać. W sytuacji kiedy na dworcu głównym w Krakowie dzień do dnia mieliśmy tysiąc uchodźców, jako project manager pomyślałem sobie – dobrze zaczynamy ten projekt z dwutygodniowym opóźnieniem. To jest tak dobrze na start. Zastanawialiśmy się w jaki sposób do tego podejść. Obecna tutaj koleżanka, Pani Dyrektor Katarzyna, która zarządza finansami mówi “słuchaj pieniedzy na to nie mam.”. Dzięki temu jesteśmy tutaj. Dzięki koleżance, która mówi kasy nie mamy w związku z tym musimy to zrobić sami. Na dodatek szybko. Oczywiście proszę Państwa odkładając żarty na bok sytuacja dla nas wszystkich, wszystkich jak tutaj jesteśmy na sali, była bardzo trudna. Udało nam się to zrobić, w tempie jak wspomnieliście tutaj Państwo, z punktu widzenia organizacyjnego i z punktu widzenia technologicznego. To, że tutaj jesteśmy to nie ukrywam jest dla nas bardzo dużym zaszczytem i to, że znaleźliśmy się w gronie tak zacnych firm, tak zacnych organizacji jest wielkim docenieniem dla całego zespołu, nie dużego zespołu centrum obsługi informatycznej Urzędu Miasta Krakowa, który naprawdę włożył bardzo dużo serca w to, żeby zareagować jakoś na tą sytuację, w której wszyscy znaleźliśmy się. Bardzo dziękuję.” - powiedział Paweł Schmidt, Urząd Miasta Krakowa. 

DSC00457

Katarzyna Krasoń, Pawel Schmidt i Krzysztof Zawadka i odebrali nagrodę Digital Excellence of the Year 17 listopada w trakcie gali finałowej konkursu Digital Excellence Awards 2022 z rąk Bartosza Górczyńskiego, przewodniczącego jury DEA 2022. 

„Wyróżnienie dla Centralnego Ośrodka Informatyki przyznaliśmy za stworzenie portalu pomagamukrainie.gov.pl, dzięki któremu można w czasie rzeczywistym koordynować potrzeby uchodźców wojennych, a także za kompleksowy system rejestracji PESEL dla obywateli Ukrainy ” – powiedział przewodniczący jury.  

O Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year. 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Microsoft, Orange i PwC. 

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl. 

Fotorelacja z Gali: Gala Digital Excellence Award 17.11.2022 r. | Flickr 
Powtórka transmisji z Gali: Gala Digital Excellence Awards 2022 - YouTube 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach