REstart Program
DE Model

Transformational Capabilities - wyróżnienie dla Żabki!            #Digital Excellence Awards 2022

Digital Excellence Group
22-12-12 14:44

Żabka została wyróżniona w konkursie Digital Excellence Awards 2022 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Nagrodę i tytuł Digital Excellence of the Year jury przyznało firmie za „Projekt Asystent Żabka, który jest innowacyjnym, autorskim rozwiązaniem opartym na algorytmach AI zarządzającym operacjami sklepowymi w największej Polskiej sieci sklepów convenience”.  

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. 

Żabka zgłosiła się do konkursu w kategorii Transformational Capabilities (projekty transformacyjne, oparte na nowoczesnym przywództwie budowaniu kultury organizacyjnej i w procesach zmian, generujące rewolucyjne innowacje w organizacji) przedstawiając pod ocenę jury wdrożony w firmie kompleksowy projekt, dzięki któremu zarządzają operacjami sklepowymi w największej Polskiej sieci sklepów convinience.  

Asystent Żabka to innowacyjne, autorskie rozwiązanie oparte na algorytmach AI, które pozwoliło na wykorzystanie posiadanych kompetencji cyfrowych w najmniej do tej pory zdigitalizowanym miejscu - na sali sklepowej. Dzięki temu wprowadzili inteligentne zarządzanie operacjami sklepowymi w największej Polskiej sieci sklepów convenience. Aplikacja priorytetyzuje zadania, automatyzuje procesy, reaguje w czasie rzeczywistym na wydarzenia w sklepie, dzięki czemu jest nieodzownym cyfrowym asystentem każdego pracownika.  

Wyposażona jest w zintegrowanie narzędzie do zdalnego zarządzania, co dodatkowo umożliwia franczyzobiorcy nieprzerwany wgląd online w status wszystkich wykonywanych czynności bez konieczności bezpośredniego nadzoru w sklepie. W ciągu kilku miesięcy narzędzie w sposób trwały zapewniło cyfrową transformację codziennej pracy tysięcy sklepów Żabka, ich pracowników i franczyzobiorców. 

“Praca przy samym asystencie jest cudowna. My właśnie w tej chwili w listopadzie mamy miesiąc franczyzobiorców. Właśnie wracam z 5 już konferencji w regionach i mam takie wrażenie, że ten feedback, który już zebraliśmy od tych 5000 franczyzobiorców z którymi mieliśmy okazję się spotkać jest taki, że jak tylko się te konferencje skończą i usiądziemy razem do stołu, i się zastanowimy co można zrobić, to obawiam się, że w przyszłym roku będzie już asystent żabka 2.0.” - powiedziała Diana Appelt, Żabka.  

“Na pewno jesteśmy pełni pomysłów, dziękujemy też wsparciu i wspaniałej współpracy z naszym zespołem biznesowym i jako Produc Owner mogę zapowiedzieć, że na tym nie kończymy! Jesteśmy w pełni inspiracji, słuchamy naszych franczyzobiorców, słuchamy naszych klientów i nie zatrzymujemy się. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli się z Państwem zobaczyć i kolejne nowości pokazać. Serdecznie dziękujemy.” - powiedział Marcin Grzelak, Żabka. 

DSC00365

W imieniu całego zespołu Żabki nagrodę odberali Marcin Grzelak, Diana Appelt z rąk Bożeny Leśniewskiej, Wiceprezeski Orange Polska oraz członkini jury, która to podczas Gali Digital Excellence Awards 2022 wygłosiła prelekcję wprowadzającą do obszaru Transformational Capabilities, kategorii nad którą patronat objęło Orange.

„Wyróżnienie dla Żabki przyznaliśmy za Projekt Asystent Żabka, który jest innowacyjnym, autorskim rozwiązaniem opartym na algorytmach AI zarządzającym operacjami sklepowymi w największej Polskiej sieci sklepów convenience – powiedziała przedstawicielka Orange.  

O Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year. 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Microsoft, Orange i PwC. 

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl

Fotorelacja z Gali: Gala Digital Excellence Award 17.11.2022 r. | Flickr 
Powtórka transmisji z Gali: Gala Digital Excellence Awards 2022 - YouTube 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach