REstart Program
DE Model

Ministerstwo Finansów laureatem Digital Excellence Awards 2022 - Digital Strategic Perspective

Digital Excellence Group
22-12-13 13:54

Ministerstwo Finansów zostało wyróżnione w konkursie Digital Excellence Awards 2022 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Nagrodę i tytuł Digital Excellence of the Year jury przyznało firmie za „projekt E-Urząd Skarbowy, którego celem jest budowa serwisu internetowego Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zapewniającego Klientom możliwość załatwiania spraw online”. 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. 

Ministerstwo Finansów zgłosiło się do konkursu w kategorii Digital Strategic Perspective (projekt transformacyjny, oparty o rozwiązania cyfrowe kluczowe dla strategii i modelu biznesowego) przedstawiając pod ocenę jury wdrożony w firmie projekt, którego celem jest budowa serwisi internetowego zapewniającego klientom możliwość załatwiania spraw online.  

Ministerstwo Finansów w projekcie e-Urząd Skarbowy integrują i rozwijają usługi podatkowe online, w postaci jednego portalu transakcyjnego, gdzie klient, osoba fizyczna, przedsiębiorca lub inny usługodawca finansowy może łatwo, sprawnie i bezpiecznie załatwić swoje sprawy podatkowe. 

Rozwiązanie cechują: klient w centrum uwagi, prostota, szybkość, automatyzacja, samoobsługa, minimalizacja biurokracji. Rozwiązanie ułatwia realizację obowiązków podatkowych i oszczędza czas kilku milionów podatników, a także diametralnie zmienia funkcjonowanie administracji podatkowej. 

“Dziękuję bardzo za nagrodę. Powiem szczerze nie wierzyłam, że możemy ją dostać. Napracowaliśmy się bardzo, jest to przykład też doskonałego mariażu IT i biznesu resortu finansów, które stara się w świecie cyfrowym upraszczać życie naszych klientów - podatników. Chciałabym powiedzieć, że jest to trud nie tylko resortu finansów, ale także naszych wspaniałych dostawcówz którymi razem w duchu agile’owym tworzymy ten projekt. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, jest mi bardzo miło , nie tylko ze względu na tą nagrodę, ale ze względu na to, że tysiące naszych klientów podatników w naszych ankietach mówi - to jest wielkie wow co robicie. Robimy to dla nas, dla Was szanowni Państwo, dla tego kraju. Dziękuję bardzo.” - powiedziała Katarzyna Prus-Malinowska, Ministerstwo Finansów.

 DSC00421DSC00410

Katarzyna Prus-Malinowska i Marcin Gochnio odebrali nagrodę Digital Excellence of the Year 17 listopada w trakcie gali finałowej konkursu Digital Excellence Awards 2022 z rąk Dominiki Bettman, General Managerki w Microsoft. 

„Wyróżnienie dla Ministerstwa Finansów przyznaliśmy za projekt E-Urząd Skarbowy, którego celem jest budowa serwisu internetowego Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zapewniającego Klientom możliwość załatwiania spraw online” – powiedziała przedstawicielka Microsoft.  

O Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year. 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Microsoft, Orange i PwC. 

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl. 

Fotorelacja z Gali: Gala Digital Excellence Award 17.11.2022 r. | Flickr 
Powtórka transmisji z Gali: Gala Digital Excellence Awards 2022 - YouTube 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach