REstart Program
DE Model

Strategia, bezpieczeństwo i klocki LEGO

Digital Excellence Group
19-07-03 14:20

VMware Executive Exchange 2019

Już po raz czwarty mamy przyjemność współorganizować spotkanie VMware Executive Exchange – to świetna okazja do rozmowy o strategicznych kierunkach rozwoju w firmach w gronie CIO i globalnych ekspertów. VMware swoje przełomowe innowacje buduje na bazie dyskusji i partnerskich kontaktów z klientami – podkreślał Arkadiusz Sikora, Country Director, VMware Polska. Oprócz strategii Customer First są także fundusze na R&D – czyli 21% rocznych obrotów przeznaczanych na innowacje. Wyzwaniem dla CIO jest poruszanie się w gąszczu rozwiązań, zwłaszcza związanych z cybersecurity. VMware stara się uprościć obraz, być „pozytywnym rebeliantem, który wywróci stolik ustabilizowany przez lata i zupełnie inaczej spojrzy na bezpieczeństwo”. Dobrze sprawdza się przywiązanie bezpieczeństwa do użytkownika, aplikacji, a oderwanie fizyczne od sprzętu sieciowego.

190702_artnuve_VM0106

Jak wygląda cyfrowa innowacja oczami Chrisa Wolfa, VP CTO Global Field Industry, VMware? To ogromna skala wykorzystania chmury, przyspieszenie, podniesienie biznesu na wyższy poziom dzięki technologii. Liderzy IT powinni umieć pokazać swoim zespołom, co będzie ważne jutro, ograniczyć w ich pracy powtarzalne czynności dzięki automatyzacji i rozwijać umiejętności potrzebne na przyszłość – wspierać kreatywność. VMware pomaga w walczeniu z silosami, które stoją na drodze wprowadzania innowacji.

190702_artnuve_VM0132

Michał Potoczek, CEO, Operator Chmury Krajowej mówi o chmurze, która odblokuje innowacje w Polsce – jesteśmy daleko zarówno w rankingu „uchmurowienia” jak i innowacyjności. Bezpośrednie przeszkody dla upowszechnienie chmury to obawy związane z bezpieczeństwem, lokalizacja danych, technologia, regulacje i organizacja, zaś innowacji – brak czasu, brak środków finansowych, brak odpowiednio wykształconych pracowników. Najwyraźniej brakuje katalizatora zmiany na polskim rynku – do tej pory nie było podmiotu, który miał wystarczającą skalę i jednocześnie technologię, by zbudować zaufanie dla klientów i bezpieczeństwo. Odpowiedzią może stać się właśnie Operator Chmury Krajowej, który zapewni suwerenność danych, lokalnie udostępniane usługi, poczucie bezpieczeństwa, spełnienie wymogów dla sektorów regulowanych, wysokie (bankowe) standardy cyberbezpieczeństwa, wsparcie w transformacji firmy. W dodatku to „kulturowo przyjazna twarz lokalnego dostawcy i gwarancja bezpieczeństwa danych”. W toku są już 3 duże projekty dla pierwszych klientów – związane z nowoczesnym środowiskiem pracy, wirtualnym centrum danych, automatyzacją.

190702_artnuve_VM0175

Warsztaty Lego Serious Play Method to wyjątkowe podejście do budowania odpowiedzi na pytania strategiczne. Do tego świetna zabawa klockami LEGO😊 Prowadzący: Andrzej Szymczak, Staszek Bochnak, Mikołaj Wiśniak, wyznaczają uczestnikom konkretne zadania, powstają trójwymiarowe modele odpowiadającego na biznesowe pytanie. Każdy uczestnik ma też okazję do opowiedzenia o swoim modelu. Wbrew pozorom, rozwiązujemy prawdziwe problemy i prowadzimy poważną dyskusję o strategii. Wizualizacja pomaga!

190702_artnuve_VM0474

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach