REstart Program
DE Model

Nationale Nederlanden laureatem Digital Excellence Awards 2022 - Digital Strategic Perspective

Digital Excellence Group
22-12-13 14:39

Nationale Nederlanden zostało wyróżnione w konkursie Digital Excellence Awards 2022 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Nagrodę i tytuł Digital Excellence of the Year jury przyznało firmie za „przeprowadzenie kompleksowej transformacji cyfrowej, utworzenia nowej platformy cyfrowej, rozwój procesów sprzedaży i obsługi w oparciu o kanały cyfrowe, a także zmiany w ofercie produktowej i marketingu”. 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Organizatorami konkursu są Digital Excellence – inicjatywa oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET, społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. 

Nationale Nederlanden zgłosiło się do konkursu w kategorii Digital Strategic Perspective (projekt transformacyjny, oparty o rozwiązania cyfrowe kluczowe dla strategii i modelu biznesowego) przedstawiając pod ocenę jury wdrożony w firmie projekt, którego celem jest przeprowadzenie kompleksowej transformacji cyfrowej, utworzenie nowej platformy cyfrowej a także rozwój procesów sprzedaży i obsługi w oparciu o kanały cyfrowe.   

Celem transformacj „Bliżej Klienta – krok przed innymi” jest pogłębienie relacji z klientem, wzrost jego zaangażowania z wykorzystaniem kanałów cyfrowych, dostarczenie procesów i narzędzi wspierających pracę sieci sprzedaży i obsługi klienta oraz zbudowanie silnych fundamentów technologicznych, danych i cyberbezpieczeństwa pozwalających na trwały rozwój firmy. Nasza transformacja to również głęboka zmiana kulturowa całej firmy w kierunku zwinnego modelu pracy opartego o praktyki Agile i model BizDevSecOps.  

Transformacja objęła ponad 70 projektów realizowanych przez 25 interdyscyplinarnych zespołów połączonych w 8 strumieni wartości. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest ponad 300 pracowników i około 150 pracowników kontraktowych dostarczających rozwiązania w metodykach Agile. 

“Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i naprawdę uważamy, że powinniśmy w te dwa case’y stanąć na tej scenie. Słuchajcie dla nas ta transformacja to lubimy o tym opowiadać, bo trochę tak jak przewrót kopernikański. Tak jak Kopernik zatrzymał słońce ruszył Ziemię, tak my w tym centrum postawiliśmy naszego klienta i tak jak sobie dzisiaj mówimy wszyscy stawiamy w centrum klienta, ale dla firmy ubezpieczeniowej przejście od produktocentryczności, polisocentryczności do klientocentryczności to jest przewrót kopernikański. Skala przedsięwzięcia, które przeprowadziliśmy jest tak duża, że naprawdę zmieniliśmy tę firmę jednocześnie robiąc to w taki sposób, nie zdestabilizować jej zupełnie, tylko doprowadzić do skutecznej zmiany gotowej na adaptacje w trudnych warunkach, z którymi się dzisiaj mierzymy. Bardzo Wam serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też naszym liderom za odwagę i zaufanie. - powiedziała Paulina Garstka, Nationale Nederlanden.DSC00414

@221117_artnuve_190249

Paweł Pszczółkowski, Wojciech Mierzwicki i Paulina Garstka odebrali nagrodę Digital Excellence of the Year 17 listopada w trakcie gali finałowej konkursu Digital Excellence Awards 2022 z rąk Dominiki Bettman, General Managerki w Microsoft. 

„Wyróżnienie dla Nationale Nederlanden przyznaliśmy za przeprowadzenie kompleksowej transformacji cyfrowej, utworzenia nowej platformy cyfrowej, rozwój procesów sprzedaży i obsługi w oparciu o kanały cyfrowe, a także zmiany w ofercie produktowej i marketingu ” – powiedziała przedstawicielka Microsoft.  

O Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year. 

Nagrody Digital Excellence Awards przyznaje jury, złożone z ekspertów ze świata technologii, biznesu i nauki oraz przedstawicieli organizatora. Partnerami konkursu były w tym roku firmy Cisco, Dell Technologies, Deloitte, Microsoft, Orange i PwC. 

Więcej informacji o finalistach konkursu oraz nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie www.digitalexcellence.pl. 

Fotorelacja z Gali: Gala Digital Excellence Award 17.11.2022 r. | Flickr 
Powtórka transmisji z Gali: Gala Digital Excellence Awards 2022 - YouTube 

You May Also Like

These Stories on Digital Excellence Awards

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach