REstart Program
DE Model

Platform Evolution: jak zmienia się środowisko IT i jak się w nim odnaleźć

Digital Excellence Group
19-04-25 19:07

 

Partnerzy programu Platform Evolution przygotowali publikację, w której znajdziecie pogłębione opracowania i ciekawe przykłady dotyczące zagadnień związanych z nowym obliczem IT, takich jak: cyfrowe środowisko pracy, cloud, bezpieczeństwo, hiper konwergencja, SDI czy digital signage.

Krzysztof Waszkiewicz, Channel Sales Manager Citrix Polska pisze o tym jak sposób i środowisko pracy przechodzą rewolucję – chcemy i możemy działać z dowolnego miejsca na świecie, na dowolnym urządzeniu, z wygodnym, bezpiecznym dostępem do danych. W pracy jesteśmy konsumentami tak samo jak poza nią. W jaki sposób twórcy technologii odpowiadają na te wymagania? 

Przemysław Mazurkiewicz, EMEA EAST Presales Director Commvault: 
Czy to zabawnie brzmiące nazwy jak Wannacry czy Non-Petya, czy też myślenie typu: przecież nas to nie dotyczy, sprawiają, że wiele firm wciąż nie traktuje zagrożenia ransomware poważnie? Czy można się w 100% zabezpieczyć przed skutkami tego typu ataku, budując platformę zarządzania danymi? W publikacji znajdziecie krótką listę najlepszych praktyk po ataku ransomware, przygotowaną na bazie doświadczeń praktyków.

Filip Zwierzyński, Associate Systems Engineer II, Dell Technologies: 

Dzięki chmurze hybrydowej można jednocześnie zjeść ciastko i mieć ciastko, stosując podejście kompromisowe: najbardziej poufne dane przechowywać na własnych serwerach, a informacje mniejszej wagi – w chmurze. Czy kompromis zawsze się opłaca? 

Piotr Bator, Hyperconverged Sales Manager, Hewlett Packard Enterprise:
Konieczność stworzenia platformy dla systemów krytycznych, konsolidacja lub restrukturyzacja centrum przetwarzania danych to znaczące wyzwanie, niezależnie od wielkości organizacji. Odpowiedzią może być hiperkonwergencja która zapewnia kompletną infrastrukturę IT.

Mikołaj Bobiński, Dyrektor Sprzedaży B2B, Samsung Electronics Polska:
Czego klienci sklepów szukają na ekranach? Jak mocno spersonalizowany przekaz powinni otrzymać? To wszystko wiedzą eksperci digital signage, którzy przenoszą mechanizmy reklamy internetowej do realnego świata centrów handlowych. Reklama podążająca, zaawansowana analityka, audience measurement – to tylko część narzędzi, którymi dysponuje sprzedawca przyszłości.

Marcin Madey, Dyrektor Generalny SUSE Polska:
Firmy potrzebują coraz bardziej zwinnego środowiska IT, które łatwo adaptuje się do zmiennych warunków rynkowych – słyszymy to od lat. Coraz więcej organizacji włącza software defined infrastructure (SDI) w swój proces cyfrowej transformacji. Często wiąże się to z przeniesieniem części zasobów do chmury, a siłą napędową są innowacje open source.

Mariusz Baczyński, Regional Manager Zscaler:
Czy potrzebujemy kompasu w migracji do chmury? Zapomnijmy o tradycyjnym podejściu do bezpieczeństwa ruchu sieciowego. Nasze własne centra danych powinny wyglądać i działać jak chmura. Tworzenie wyjątków lub dopasowywanie starych technologii do nowych problemów spowalnia i osłabia postęp.

Zapraszamy do przeczytania pełnej publikacji, gdzie znajdziecie też diagnozę Tomasza Matuły - dyrektora programowego Platform Evolution - na temat sytuacji rynku infrastruktury IT, jak dostosowuje się do szybko mieniających się realiów rozwoju produktów i jak musi się zmienić dotychczasowa rola CIO.

New call-to-action

 

 

 

Tutaj daj znać, jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych inicjatywach