RESTART. Predykcje na nowy porządek.

     

    BEZPIECZEŃSTWO - REWALORYZACJA

    Bezpieczeństwo sieci komputerowych, nawet gdybyśmy potrafili je zapewnić, nie wystarczy w epoce splątania wielkich sieci. Obok systemów IT istnieje OT, czyli technologie procesów produkcyjnych, systemy sterowania automatyką przemysłową czy internet rzeczy. Ich interoperacyjność, konieczność współdziałania wymaga nowego podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Jak je zapewnić? A może zapomnieć o bezpieczeństwie i nauczyć się zarządzać niebezpieczeństwem?

    W pierwszych tygodniach pandemii doszło do bardzo głębokich zmian w wykorzystaniu IT. Priorytetem było zachowanie ciągłości biznesowej, a nie bezpieczeństwo. Jak to naprawić? Jak powinna być procedura, kolejność działań, żeby jak najszybciej opanować zagrożenia?

    Jak na przyszłość ustawić procedury, aby w kryzysowych sytuacjach bezpieczeństwo nie kolidowało z ciągłością działania, a ciągłość działania z bezpieczeństwem?

    Program REstart jest realizowany przy współpracy z prof. Piotrem Płoszajskim. 

    Profesor podczas inauguracji programu REstart opowiedział o specyfice zjawisk kryzysowych i nowej normalności. Nic nie odda pełnej humoru i charyzmatycznej prezentacji profesora oglądanej na żywo, ale przygotowaliśmy dla Was skrót jego najważniejszych myśli.

    PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE WYKŁADU
    prof Piotr Płoszajski-1

    O spotkaniu

    Obrady tematyczne mające na celu przygotowanie bazy wiedzy i inspiracji o tym, jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność i jak reagować na zachodzące zmiany w perspektywie 2-3 kolejnych lat. 

    Partnerzy programu

     

    Inne obszary tematyczne

    gustavo-centurion-O6fs4ablxw8-unsplash
    Rynek pracy - redefinicja. 06.07.2020
    Dynamika i formy transformacji. Nowe formy pracy i nie-pracy. Nowe kwalifikacje i zawody. Edukacja dla potrzeb zawodów, których jeszcze nie ma.
    aleyna-rentz-RzIDFfMXQ_A-unsplash
    Przetrwanie – reanimacja. 07.07.2020
    Warunki przetrwania Gatunku (nie tylko „ekologia”). Zrównoważony rozwój. Strategie, jakie ludzkość (obecna cywilizacja) musi (jak?) podjąć teraz, aby przeżyć długofalowo. 
    nathan-dumlao-zi5vRoAP3WY-unsplash (1)
    Szczęście – reaktywacja. 08.07.2020
    Zmiany systemów/hierarchii wartości. Nowe generacje pracowników i konsumentów. Zmiany preferencji życiowych. Życie codzienne. Charakter nowych procesów i zjawisk społecznych. Konsekwencje dla biznesu, rynku pracy, życia korporacyjnego.
    jon-tyson-eIhH7RTlTZA-unsplash (1)
    Bezpieczeństwo - rewaloryzacja. 09.07.2020
    Bezpieczeństwo organizacji, społeczeństwa, ale też bezpieczeństwo systemów: wielkich, wzajemnie splątanych sieci. Internet Rzeczy.
    brandi-ibrao-fbRyfjb5N2Y-unsplash (1)
    Organizacja - rewolucja. 13.07.2020
    Nowe struktury, procesy, formy przywództwa. Home working, tele-praca. Wynikające stąd zmiany kultury organizacyjnej. Formy wynagrodzeń. Nowe podejście do zwinnosci w biznesie pod kątem kultury organizacji/kultury pracy. Zmiany elastycznosci/dopasowania do realiów.
    peter-blanken-qiDWDuhkA3I-unsplash
    Innowacje – rebelia. 21.07.2020
    Kierunki innowacji technologicznych. Nowe, obiecujące technologie; np. te oparte na fizyce kwantowej (nie tylko komputery!), inżynieria materiałowa, roboty nowej generacji, inżynieria genetyczna, etc. Technologie, jako szanse i zagrożenia.
    jennifer-hamra-3JOJ_9-Z2uQ-unsplash
    Finanse – reakcja. 15.07.2020
    Modele finansowania. Ko-inwestowanie inicjatyw w ekosystemach. Zmiany w modelach konsumpcji: inwestycji, ludzi, nieruchomości, ruchomości. płacenie as a service, uberyzacja pracy.
    poh-wei-chuen-nV1fMDGHTnI-unsplash-1
    Łańcuchy dostaw - rekombinacja. 16.07.2020
    Jak się zmienią globalnie i lokalnie? Co z tego wynika dla poszczególnych graczy logistycznych i ich klientów? Czy/jak się zmienią łańcuchy tworzenia wartości?
    REstart
    Społeczeństwo – regeneracja. 20.07.2020
    Zmiany preferencji życiowych. Życie codzienne (rodzina, relacje, czas wolny). Charakter nowych procesów i zjawisk społecznych.
    mec-rawlings-yDs3UCbhTX4-unsplash
    Transformacja IT – rekombinacja. 14.07.2020
    Rynek oprogramowania, w tym sztuczna inteligencja. Przesunięcie „mocy przerobowych” na nowe kierunki (jakie?). Nowy proces wytwórczy aplikacji, nowe podejście do zwinności. owe relacje na styku IT i Biznesu. Nowy sprzęt. Fast track do nowych technologii. Jak transfrormować się do nowch technologii i zarządzić legacy pre-pandemicznym i in-pandemicznym.

    REset.

    Na podstawie zdefiniowanych zmian i predykcji opracowujemy bazę wiedzy i inspiracji o tym, jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność. Agregujemy i opracowujemy rekomendacje i opinie ekspertów. Otwarty etap programu, który w duchu crowdcoaching pozwala wszystkim zainteresowanym czerpać wiedzę i inspirację z opracowanego materiału oraz dokładać swoją „cegiełkę” z przepisem na to, jak się przygotować.

    Obejrzyj rozmowę z prof. Piotrem Płoszajskim

    Jesteś zainteresowany wsparciem programu w roli partnera?

    Kontakt

    Masz pytania lub chcesz z nami porozmawiać o współpracy? Daj nam znać :)