RESTART. Predykcje na nowy porządek.

     

    SPOŁECZEŃSTWO - REGENERACJA

    Czas #zostańwdomu spowodował, że ludzie dostrzegli, jak ważna jest rodzina, przyjaciele, bliskie otoczenie. Na ile trawała jest ta zmiana dla nas Samych? Co z nią zrobimy, jak ją wykorzystamy?

    Co to zmiana oznacza dla biznesu? Dla organizacji pracy, dla modeli biznesowych, dla marketingu produktów i usług?

    Internet i media społecznościowe miały łączyć ludzi, a coraz częściej ich dzielą. Tworzą „bąble informacyjne”, wewnątrz których ludzie o podobnych zapatrywaniach wzmacniają swoje poglądy i zamykają się na inne. To pożywka dla fake newsów, płaskoziemców i antyszczepionkowców. Co zrobić, żeby technologie łączyły, a nie dzieliły ludzi?

    Program REstart jest realizowany przy współpracy z prof. Piotrem Płoszajskim. 

    Profesor podczas inauguracji programu REstart opowiedział o specyfice zjawisk kryzysowych i nowej normalności. Nic nie odda pełnej humoru i charyzmatycznej prezentacji profesora oglądanej na żywo, ale przygotowaliśmy dla Was skrót jego najważniejszych myśli.

    PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE WYKŁADU
    prof Piotr Płoszajski-1

    O spotkaniu

    Obrady tematyczne mające na celu przygotowanie bazy wiedzy i inspiracji o tym, jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność i jak reagować na zachodzące zmiany w perspektywie 2-3 kolejnych lat. 

    Partner Tematu

     

    Inne obszary tematyczne

    gustavo-centurion-O6fs4ablxw8-unsplash
    Rynek pracy - redefinicja. 06.07.2020
    Dynamika i formy transformacji. Nowe formy pracy i nie-pracy. Nowe kwalifikacje i zawody. Edukacja dla potrzeb zawodów, których jeszcze nie ma.
    aleyna-rentz-RzIDFfMXQ_A-unsplash
    Przetrwanie – reanimacja. 07.07.2020
    Warunki przetrwania Gatunku (nie tylko „ekologia”). Zrównoważony rozwój. Strategie, jakie ludzkość (obecna cywilizacja) musi (jak?) podjąć teraz, aby przeżyć długofalowo. 
    nathan-dumlao-zi5vRoAP3WY-unsplash (1)
    Szczęście – reaktywacja. 08.07.2020
    Zmiany systemów/hierarchii wartości. Nowe generacje pracowników i konsumentów. Zmiany preferencji życiowych. Życie codzienne. Charakter nowych procesów i zjawisk społecznych. Konsekwencje dla biznesu, rynku pracy, życia korporacyjnego.
    jon-tyson-eIhH7RTlTZA-unsplash (1)
    Bezpieczeństwo - rewaloryzacja. 09.07.2020
    Bezpieczeństwo organizacji, społeczeństwa, ale też bezpieczeństwo systemów: wielkich, wzajemnie splątanych sieci. Internet Rzeczy.
    brandi-ibrao-fbRyfjb5N2Y-unsplash (1)
    Organizacja - rewolucja. 13.07.2020
    Nowe struktury, procesy, formy przywództwa. Home working, tele-praca. Wynikające stąd zmiany kultury organizacyjnej. Formy wynagrodzeń. Nowe podejście do zwinnosci w biznesie pod kątem kultury organizacji/kultury pracy. Zmiany elastycznosci/dopasowania do realiów.
    peter-blanken-qiDWDuhkA3I-unsplash
    Innowacje – rebelia. 21.07.2020
    Kierunki innowacji technologicznych. Nowe, obiecujące technologie; np. te oparte na fizyce kwantowej (nie tylko komputery!), inżynieria materiałowa, roboty nowej generacji, inżynieria genetyczna, etc. Technologie, jako szanse i zagrożenia.
    jennifer-hamra-3JOJ_9-Z2uQ-unsplash
    Finanse – reakcja. 15.07.2020
    Modele finansowania. Ko-inwestowanie inicjatyw w ekosystemach. Zmiany w modelach konsumpcji: inwestycji, ludzi, nieruchomości, ruchomości. płacenie as a service, uberyzacja pracy.
    poh-wei-chuen-nV1fMDGHTnI-unsplash-1
    Łańcuchy dostaw - rekombinacja. 16.07.2020
    Jak się zmienią globalnie i lokalnie? Co z tego wynika dla poszczególnych graczy logistycznych i ich klientów? Czy/jak się zmienią łańcuchy tworzenia wartości?
    REstart
    Społeczeństwo – regeneracja. 20.07.2020
    Zmiany preferencji życiowych. Życie codzienne (rodzina, relacje, czas wolny). Charakter nowych procesów i zjawisk społecznych.
    mec-rawlings-yDs3UCbhTX4-unsplash
    Transformacja IT – rekombinacja. 14.07.2020
    Rynek oprogramowania, w tym sztuczna inteligencja. Przesunięcie „mocy przerobowych” na nowe kierunki (jakie?). Nowy proces wytwórczy aplikacji, nowe podejście do zwinności. owe relacje na styku IT i Biznesu. Nowy sprzęt. Fast track do nowych technologii. Jak transfrormować się do nowch technologii i zarządzić legacy pre-pandemicznym i in-pandemicznym.

    REset.

    Na podstawie zdefiniowanych zmian i predykcji opracowujemy bazę wiedzy i inspiracji o tym, jak się przygotować na post-pandemiczną nową normalność. Agregujemy i opracowujemy rekomendacje i opinie ekspertów. Otwarty etap programu, który w duchu crowdcoaching pozwala wszystkim zainteresowanym czerpać wiedzę i inspirację z opracowanego materiału oraz dokładać swoją „cegiełkę” z przepisem na to, jak się przygotować.

    Partnerzy wspierający inicjatywę

    Jesteś zainteresowany wsparciem programu w roli partnera?

    Kontakt

    Masz pytania lub chcesz z nami porozmawiać o współpracy? Daj nam znać :)